Porady Albania, Praktyczne albańskie informacje dla podróżnych, w Albanii

Warto wiedzieć - Porady

Ubezpieczenie na narty online

Coraz więcej rzeczy możemy obecnie kupić lub załatwić przez internet – dotyczy to nie tylko różnego typu produktów i usług, ale także spraw urzędowych oraz formalności związanych z wyborem i kupnem ubezpieczenia, np. polisy narciarskiej.

Obecnie w sieci możemy nie tylko zapoznać się z ofertą kilkunastu wiodących ubezpieczycieli specjalizujących się w branży turystycznej, ale również dzięki nowoczesnym narzędziom porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

  • Piękno Naturalne - Albanii to surowy, dziki kraj z wysokimi górami w północnej jego części, pięknym jeziorem Komani oraz dostępem do plaż Adriatyku i Morza Jońskiego.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

Klimat Albanii

Dla większości z nas Albania jest nieznanym państwem położonym na półwyspie Bałkańskim. Popularne kraje takie jak Grecja, Bułgaria i Chorwacja mogą liczyć na znacznie więcej turystów niż Albania. Albania posiada ten sam klimat śródziemnomorski, jak kraje wymienione powyżej: ciepłe lata, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża. We wewnątrz kraju zimy mogą być o wiele bardziej intensywne, zwłaszcza w wyższych regionach, jak w górach oraz w północnej części kraju.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

Ciekawym celem dla wszystkich podróżników kochających niestandardowe, nieoblegane kierunki jest Albania. Ten kraj leżący na Bałkanach, nad Adriatykiem i Morzem Jońskim, słynie z górzystych terenów, zjawiskowych jezior i piaszczystych, jasnych plaż. Klimat latem jest upalny, zimą raczej łagodny. Nie brakuje tam także miejsc do zwiedzania. Najatrakcyjniejsze dla turystów miasta to Saranda, Butrint, ze starożytnymi ruinami, pełne białych dachów i stromej zabudowy Gjirokastra, kurort Vlora i Szkodra, czy Berat, znany jako miasto tysiąca okien. W Albanii znajdziemy także prawdziwe cuda natury, jak np. podwodne źródło „Niebieskie Oko”, mokradła Ramsar, czy park narodowy z przełęczą Llogaraja. To wszystko sprawia, że w Albanii można spędzić bardzo ciekawe wakacje... jeśli tylko uda nam się do niej dotrzeć, co niestety nie jest takie proste.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

Studio radiowe

Dla miłośników muzyki albańskiej zamieszczamy listę głównych stacji radiowych z Albanii.

Poniżej zamieszczamy tabelę z nazwą radiostacji oraz bezpośrednimi linkami do posłuchania przez internet:

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

  • Telefoniczny numer kierunkowy do Albanii to +355
  • Elektryczność – 220V/50Hz
  • Pobyt i Wyjazd i pobyt - od 29 maja 2003 Polacy mogą przyjeżdżać do Albanii bez wiz, i przebywać w tym kraju jednorazowo do 30 dni (możliwość przedłużenia do 90 dni w komisariacie policji odpowiednim do miejsca pobytu lub urzędzie – czynne w okresie letnim od 8-18, przerwa 14-16, w okresie zimowym 8-16). Nie ma obowiązku meldunkowego.
  • Waluta w Albanii: Lek albański‭ (‬ALL/LK‭)‬,‭ Zdarza się, że ceny podawana są również w Euro. Problem z wymianą waluty albańskiej poza krajem. 100 All to w przybliżeniu 3 PLN (sierpień 2013)

Atrakcje Turystyczne - Ciekawe miejsca

Przydatne informacje