Porady Albania, Praktyczne albańskie informacje dla podróżnych, w Albanii

Warto wiedzieć - Porady

Klimat Albanii

Dla większości ludzi Albania jest nieznanym krajem na Bałkanach. Popularne kraje takie jak Grecja, Bułgaria i Chorwacja mogą liczyć na znacznie więcej turystów niż Albania. Albania ma ten sam klimat śródziemnomorski jak kraje wymienione powyżej: ciepłe lata, a zwłaszcza wzdłuż wybrzeża. W wewnątrz kraju, zimy mogą być o wiele bardziej znaczące, zwłaszcza w wyższych regionach, takich jak w górach albańskich oraz w północnej części kraju.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady


Ciekawym celem dla wszystkich podróżników kochających niestandardowe, nieoblegane kierunki jest Albania. Ten kraj leżący na Bałkanach, nad Adriatykiem i Morzem Jońskim, słynie z górzystych terenów, zjawiskowych jezior i piaszczystych, jasnych plaż. Klimat latem jest upalny, zimą raczej łagodny. Nie brakuje tam także miejsc do zwiedzania. Najatrakcyjniejsze dla turystów miasta to Saranda, Butrint, ze starożytnymi ruinami, pełne białych dachów i stromej zabudowy Gjirokastra, kurort Vlora i Szkodra, czy Berat, znany jako miasto tysiąca okien. W Albanii znajdziemy także prawdziwe cuda natury, jak np. podwodne źródło „Niebieskie Oko”, mokradła Ramsar, czy park narodowy z przełęczą Llogaraja. To wszystko sprawia, że w Albanii można spędzić bardzo ciekawe wakacje... jeśli tylko uda nam się do niej dotrzeć, co niestety nie jest takie proste.

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

 • Piękno Naturalne - Albanii to surowy, dziki kraj z wysokimi górami w północnej jego części, pięknym jeziorem Komani oraz dostępem do plaż Adriatyku i Morza Jońskiego.

  Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

 • Gazeta 55

  Albańska gazeta. Gazeta 55 dystrybuowana jest w Albanii i Grecji.

 • Gazeta Tema

  Gazeta me e lexuar shqiptare

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

Dla miłośników muzyki albańskiej zamieszczamy listę głównych stacji radiowych z Albanii.

Pozniżej zamieszczamy tabelę z nazwą radiostacji oraz bezpośrednimi linkami do posłuchania przez internet:

Więcej…

Warto wiedzieć - Porady

 • Telefoniczny numer kierunkowy do Albanii to +355
 • Elektryczność – 220V/50Hz
 • Pobyt i Wyjazd i pobyt - od 29 maja 2003 Polacy mogą przyjeżdżać do Albanii bez wiz, i przebywać w tym kraju jednorazowo do 30 dni (możliwość przedłużenia do 90 dni w komisariacie policji odpowiednim do miejsca pobytu lub urzędzie – czynne w okresie letnim od 8-18, przerwa 14-16, w okresie zimowym 8-16). Nie ma obowiązku meldunkowego.
 • Waluta w Albanii: Lek albański‭ (‬ALL/LK‭)‬,‭ Zdarza się, że ceny podawana są również w Euro. Problem z wymianą waluty albańskiej poza krajem. 100 All to w przybliżeniu 3 PLN (sierpień 2013)

Przydatne informacje

Waluta, Numer kierunkowy, Elektryczność, Pobyt

Telefoniczny numer kierunkowy do Albanii to +355 Elektryczność – 220V/50Hz Pobyt i Wyjazd i pobyt - od 29 maja 2003 Polacy mogą pr...

Klimat Albanii, temperatury, opady, słońce, lato, zima, Kiedy jechać?

Klimat Albanii Dla większości ludzi Albania jest nieznanym krajem na Bałkanach. Popularne kraje takie jak Grecja, Bułgaria i Chorwacja mogą liczyć na...

Atrakcje Turystyczne - Ciekawe miejsca

Co warto zobaczyć - Tirana, stolica Albanii

Tirana to główny ośrodek kulturalny i przemysłowy kraju. Miasto oddalone jest o 40 km od morza, leży u podnóża góry ...