Niedaleko Albanii - Bałkany, Kraje sąsiadujące

Niedaleko Albanii

Jeziora Plitwickie, Chorwacja

Chorwacja, położona na północny zachód od Albanii, nie bez przyczyny stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w czasie letnich urlopów. Wybierając jednak za cel wakacyjnej podróży Albanię, warto przejazdem zwiedzić kilka pięknych miejsc także w słonecznej Chorwacji.

Które miasto zwane jest Perłą Adriatyku? Gdzie leży kompleks jednych z najpiękniejszych jezior? W którym chorwackim mieście urodził się Marco Polo? Która chorwacka wyspa jest ta najpiękniejsza?

Więcej…

Niedaleko Albanii

Bułgaria leży na południowy wschód od Polski. Oznacza to, że wybierając ją jako kierunek wakacji będziemy mogli skorzystać zarówno z południowej pogody, jak i zaznać uroków wschodniej kultury.

 

Wczasy w Bułgarii oferują moc atrakcji! Do największych z nich należą oczywiście piaszczyste plaże (wypadające bardzo korzystnie w porównaniu z kamienistym wybrzeżem Bałkanów) oraz słońce, które nieprzerwanie świeci od początku czerwca aż do końca września.

 

Kiedy jednak już znudzi nam się opalanie w cieple złotego piasku, możemy zwrócić się w kierunku wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Na falach morza Czarnego można naturalnie pływać, zarówno samemu jak i z akwalungiem. Miłośnicy polowań mogą wynająć harpun i udać się na połów tutejszych ryb. Na turystów mniej żądnych wrażeń czekają z kolei przejażdżki bananem.

Więcej…

Atrakcje Turystyczne - Ciekawe miejsca

Przydatne informacje