Wydarzenia

Reprezentacja Polski U-19 rozbiła rywalki z Albanii aż 9:0 na inaugurację eliminacji do mistrzostw Europy. Genialne zawody rozegrała Martyna Wiankowska, która skompletowała hat-tricka.

Prowadzone przez Marcina Kasprowicza reprezentantki Polski do lat 19 fenomenalnie rozpoczęły eliminacje do mistrzostw Europy. Od początku do samego końca spotkania przeważały nad swoimi rywalkami, a strzelanie do bramki Dinellari zaczęły bardzo szybko.

Już w 5. minucie pierwszą ze swoich bramek zdobyła Martyna Wiankowska, której asystowała Ewelina Kamczyk. Zawodniczka Pelikana Łowicz wpisała się na listę strzelców jeszcze dwukrotnie – w 91. i 93. minucie, kompletując tym samym hat-tricka. Następnie po dograniu Kingi Sołtysiak wynik podwyższyła Anna Zapała. Kolejnego gola dla Polek trafiła Nikol Kaletka i po 17. minutach nasza reprezentacja wygrywała już 3:0. W 24. minucie do siatki Dinellari trafiła Joanna Wróblewska, a pięć minut później Ewelina Bolko i reprezentacja Polski po 45 minutach prowadziła 5:0.

Druga połowa przyniosła podobną ilość bramek dla podopiecznych Marcina Kasprowicza. W 64. minucie na placu gry pojawiła się Dżesika Jaszek, która zmieniła Annę Zapałę. Piłkarka Unii Racibórz w 83. i 89. minucie strzeliła Albankom dwa gole. A kolejny dublet zdobyła wspomniana wcześniej Martyna Wiankowska.

Polki gładko pokonały rywalki z Albanii i obiecująco rozpoczęły turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy. W innym spotkaniu grupy 7. Włoszki zremisowały ze Słowenią 2:2. Reprezentacja Polski 23 września zmierzy się właśnie ze Słowenią.

Polska U-19 – Albania U-19 9:0 (5:0)
Bramki: Wiankowska 5, 90+1,90+3; Zapała 12; Kaletka 17; Wróblewska 24; Bolko 29; Jaszek 83, 89.

Żółte kartki: E. Franja, A. Rama.

Polska U-19: Bugajska, Kurek, Bolko, Sołtysiak, Konat, Wróblewska (64′ Zawiślak), Wiankowska, Kaletka, Kamczyk (81′ Grzywińska), Wasil, Zapała (64′ Jaszek).

Albania U-19: Dinellari, Lazri (50′ Kodra), Franja, Rama, Gjegji, Muco (69′ Aliaj), Doci, Bylykbashi (78′ Gruda), Kastrati, Tula, Rotani.