Atrakcje, Ciekawe miejsca

Urokliwa Albania

Albania jest jednym z mniejszych państw na Bałkanach, które mimo górskiego charakteru ma dostęp do wybrzeży Morza Jońskiego oraz Adriatyku. Stolicą kraju jest Tirana, będąca jedną z najbardziej chaotycznych stolic świata.

Jakimi atrakcjami może zaskoczyć Albania tych, którzy wybierają się na wczasy lub na wycieczkę po jej terenie?

 

Durres

Widok na plażę w Durres, Albania - Zachodzące słońce

Jednym z najciekawszych miast na terenie Albanii jest Durres, znane z największego portu w tym kraju. Sama miejscowość ma charakter typowego miasta portowego, a o jej atrakcyjności decyduje przede wszystkim tutejsza atmosfera. Zabytków jest tu niewiele, a najcenniejszym z nich jest antyczny amfiteatr pochodzący z okresu rzymskiego.

 

Berat

Berat - zabytkowe miasto

Piękne zabytki i historyczne budowle mogą natomiast podziwiać ci turyści, którzy w trakcie wycieczki po Albanii dotrą na teren miasta Berat. Tu niemal każdy dom może się posiada zabytkowy charakter, a dodatkową atrakcją jest bardzo dobrze zachowana twierdza bizantyjska. Góruje ona nad miastem, które samo w sobie jest atrakcyjne ze względu na położenie. Domki umieszczone na stromych stokach wzgórza z daleka wyglądają tak, jakby były budowane jeden na drugim.

 

Osada Butrint

W czasie wycieczki po Albanii warto też zajrzeć do osady Butrint, która jest znanym i cenionym w naukowym świecie stanowiskiem archeologicznym. W miejscu starożytnej osady greckiej można zobaczyć dzisiaj zarówno pozostałości domów mieszkalnych i amfiteatru, jak i zachowane fragmenty dawnych murów obronnych.

 

Saranda

Saranda, Zachód słońca

Nie brak też miejscowości, w których można spędzić udane wczasy i korzystać z wypoczynku nad morzem. W tej kategorii najpopularniejszą miejscowością na terenie Albanii jest Saranda, z licznymi hotelami i pensjonatami. Można w nich bez problemów znaleźć noclegi w przystępnej cenie, co z pewnością zadowoli bardziej oszczędnych turystów.

Jeśli wolimy mniejsze miasta to, w okolicach Sarandy polecamy małą miejscowość Ksamil - piękne plaże, malutkie wysepki, czysta woda - to idealne miejsce do plażowania i kąpieli w czystych wodach Morza Jońskiego.

Ksamil, niedaleko Sarandy, Albania

 

Atrakcje Turystyczne - Ciekawe miejsca

Przydatne informacje